"INSHOLAR TANLOVIDA ZIYODABONU 3-O’RIN SOHIBASI"
2024-yil 6-fevral kuni Yoshlar ishlari agentligi Toshkent shahar boshqarmasi hamda "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi Toshkent shahar Kengashi bilan hamkorlikda "Navoiyga yoʻldoshmiz" shiori ostida INSHOLAR tanlovi bo’lib o’tdi.
Ushbu tanlovda o'rta maktab, professional ta'lim, akademik litsey hamda oliy ta'limda tahsil olayotgan o'quvchi-talabalarning 70 dan ortig’i ishtirok etdi.
Tanlovda TDTrU akademik litseyidan U.To’ychiboyeva (4-23), F.Abduraxmonova (6-22), Z.Nazarova (5-22), K.Abduraxmonov (1-22), S.Mahkamov (1-22)lar ham ishtirok etdi.
30 daqiqali tanlov natijalariga ko’ra 5-22-guruh o'quvchisi Ziyodabonu Nazarova raqiblari bilan bellashib 3-o'rinni qo'lga kiritdi. Qolgan o'quvchilar munosib ishtiroki uchun diplom bilan taqdirlandi.

«3 МЕСТО НА КОНКУРСЕ ЭССЕ ЗИЕДАБАНУ»
6 февраля 2024 года проведен конкурс ЭССЕ под лозунгом «Мы с Навои» совместно с Ташкентским городским управлением Агентства по делам молодежи и Ташкентским городским советом Демократической партии «Национальное возрождение».
В конкурсе приняли участие более 70 учащихся средних школ, профессионального образования, академического лицея и высших учебных заведений.
Участвовали Тойчибоева У. (4-23), Абдурахмонова Ф. (6-22), Назарова З. (5-22), Абдурахмонов К. (1-22), Махкамов С. (1-22) из академического лицея ТДТРУ. в конкурсе) тоже участвовал.
По итогам 30-минутного конкурса Зиёдабону Назарова, ученица 5-22 группы, посоревновалась со своими соперницами и заняла 3 место. Остальные студенты были награждены дипломами за достойное участие.