2024-yil 6-fevral kuni Toshkent davlat transport universiteti akademik litseyida Matematika fani oyligi doirasida 1-22-guruh o’quvchilari bilan hamkorlikda fan o’qituvchisi Sh.Eshmurodov tomonidan ochiq dars mashg’uloti o’tkazildi.
“Matematika va informatika” kafedrasi o’qituvchilaridan Sh.Eshmurodov hayotiy bilim, pedagogik tajribasi va mahoratiga tayangan holda “Aylanish jismlari uchun shar va ununig bo’laklari hajmi” mavzusini zamonaviy pedagogik texnologiyalar asosida qiziqarli tarzda o’quvchilarga yetkazdi.
Ochiq darsda o’tilgan mavzu yuzasidan o’quvchilar bilimi elektron test orqali sinovdan o’tkazildi va butun dars davomida faol ishtirok etgan o’quvchilar baholandi.

ИЗ ПРОЦЕССА «ОТКРЫТЫЙ УРОК – ТЕСТОВЫЙ УРОК».
6 февраля 2024 года преподаватель естествознания Ш.Эшмуродов провел открытый урок совместно со студентами 1-22 групп в Академическом лицее Ташкентского государственного университета путей сообщения в рамках Месяца математики.
Ш.Эшмуродов, один из преподавателей кафедры «Математика и информатика», основываясь на своих жизненных знаниях, педагогическом опыте и умениях, в интересной форме представил студентам тему «Объем сферы и сферы для вращающихся тел» на основе по современным педагогическим технологиям.
Знания учащихся по теме, рассмотренной на открытом уроке, проверялись посредством электронного теста, а также оценивались ученики, активно участвовавшие на протяжении всего урока.