2024-yil 30-yanvar kuni Toshkent davlat transport universiteti akademik litseyda Matematika fani oyligi doirasida 2-23-guruh o’quvchilari bilan hamkorlikda fan o’qituvchisi Yo.Botirov tomonidan ochiq dars mashg’uloti o’tkazildi.
“Matematika va informatika” kafedrasi o’qituvchilaridan Yo.Botirov hayotiy bilim, pedagogik tajribasi va mahoratiga tayangan holda “Algebraik tenglamalar sistemasi” mavzusini zamonaviy pedagogik texnologiyalar asosida qiziqarli tarzda o’quvchilarga yetkazdi.
Ochiq darsda o’tilgan mavzu yuzasidan o’quvchilar bilimi misollar orqali sinovdan o’tkazildi va butun dars davomida faol ishtirok etgan o’quvchilar baholandi.

ИЗ ПРОЦЕССА «ОТКРЫТЫЙ УРОК – ТЕСТОВЫЙ УРОК».
30 января 2024 года в академическом лицее Ташкентского государственного университета путей сообщения в рамках Месяца математики преподаватель естественных наук Ё.Ботиров провел открытый урок совместно со студентами 2-23 групп.
Один из преподавателей кафедры «Математика и информатика» Ботиров Ю.О., опираясь на свои жизненные знания, педагогический опыт и навыки, в интересной форме, на основе современных педагогических технологий, познакомил студентов с темой «Алгебраическая система уравнений».
Знания учащихся по теме, рассмотренной на открытом уроке, проверялись на примерах, а также оценивались ученики, активно участвовавшие на протяжении всего урока.