SEMINAR - O’QITUVCHI-PEDAGOGLAR UCHUN TAJRIBA ALMASHISH JARAYONI
2024-yil 4-yanvar kuni TDTrU akademik litseyida o’qituvchi-pedagoglarning ta’tildagi vaqtini mazmunli va samarali o’tkazish maqsadida seminar tashkil etildi.
Seminar dasturi “Me’yoriy hujjatlarning yuritilishi va axborot texnologiyalardan foydalanish” mavzusi o’quv ishlari bo’yicha direktor o’rinbosari D.Primov tomonidan batafsil tushuntirildi.
Mavzuga oid guruh jurnali, uning shakllari, baholash tizimi, EMIS dasturi, to’garak tashkil etish va olib borish tartiblari slayd orqali namoyish etildi va tahlil qilib ko’rsatildi.

СЕМИНАР – ПРОЦЕСС ОБМЕНА ОПЫТОМ ДЛЯ ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ
4 января 2024 года в Академическом лицее ТДТРУ был организован семинар с целью содержательно и эффективно провести время учителей-педагогов на каникулах.
Тему программы семинара «Сопровождение нормативной документации и использование информационных технологий» подробно разъяснил заместитель директора по воспитательной работе Д. Примов.
Групповой журнал по теме, его формы, система оценки, программа ЭМИС, процедуры организации и проведения клуба были представлены и проанализированы посредством слайдов.