“KONSTITUTSIYA BILIMDONI” TANLOV G’OLIBLARI MUNOSIB TAQDIRLANDI!
2023-yil 14-noyabr kuni TDTrU akademik litseyida O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 31 yilligi munosabati bilan “Adolat” SDPsining “Vatan kelajagi yoshlar qo’lida” loyihasi doirasida litsey o'quvchilari o'rtasida "KONSTITUTSIYA BILIMDONI" ko’rik-tanlov tadbiri bo’lib o’tdi.
Tadbirni YoBIBDO’ A.T.Ikromov ochib berib, tanlov shartlari va mazmuni bilan barcha ishtirokchi va hakamlarni tanishtirib o’tdi.
Huquqiy bilimini oshirish va jamiyat boshqaruviga o’z hissasini qo’shishga bel bog’lagan kuchli 3 nafar Konstitutsiya bilimdonlari bilim borasida bellashdi.
3 ta shart bo’yicha o’z bilim va iste’dodini namoyon etgan qomus bilimdonlari hakamlar tomonidan quyidagicha aniqlandi.

ПОБЕДИТЕЛИ КОНКУРСА «ЗНАНИЕ КОНСТИТУЦИИ» БЫЛИ ЗАДАТЕЛЬНО ПОЗДРАВЛЕНЫ!
14 ноября 2023 года, по случаю 31-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан в академическом лицее ТДТрУ, в рамках проекта «Будущее Родины в руках молодежи» СДП «Адолат» проведена «ШКОЛА КОНСТИТУЦИИ» среди учащихся лицея.Проведено отборочное мероприятие.
ЁБИБДО' Икрамов А.Т. открыл мероприятие и ознакомил всех участников и судей с условиями конкурса.
В знаниях соревновались три сильных знатока Конституции, решившие усовершенствовать свои юридические знания и внести свой вклад в управление обществом.
Лексикографы, продемонстрировавшие свои знания и талант по трем условиям, были определены судьями следующим образом.