Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 18-oktabrdagi 466-sonli buyrug’i ijrosini ta’minlash maqsadida 2023-yil 31-oktabr kuni TDTrU akademik litseyida “Milliy qadriyatlar kuni” munosabati bilan “Milliy qadriyatlar yashagay barhayot” tadbiri bo’lib o’tdi.
Tadbirni muassasa rahbari M.T.Xasanova ochib berib, umrboqiy qadriyatlarni asrab-avaylashda barcha birdek mas’ul ekanligini ta’kidlab, tanlov ishtirokchilariga omadlar tiladi.
Tadbirda guruhlar o’rtasida “Osh chempionati”, “Milliy raqs”, “Milliy qo’shiq”, “Milliy sport” turlaridan “Tosh ko’tarish”, “Arqon tortish”, “Chaqqon Kenguru” kabi musobaqalar o’tkazildi.
Tadbirda o’quivchi-yoshlar o’zbek xalqining milliy qadriyatlariga bo’lgan iftixor tuyg’usini yuqoridagi tanlovlarda o’z iste’dodi orqali namoyish etdi.

Из процесса мероприятия «НАЦИОНАЛЬНЫЕ ЦЕННОСТИ ЖИВЫ».
В целях обеспечения выполнения приказа Министра высшего образования, науки и инноваций № 466 от 18 октября 2023 года, 31 октября 2023 года, по случаю Дня национальных ценностей, «Национальные ценности» ​Живи и живи» в Академическом лицее ТДТРУ состоялось мероприятие.
Руководитель учреждения М. Т. Хасанова открыла мероприятие, подчеркнула, что все в равной степени ответственны за сохранение вечных ценностей, и пожелала конкурсантам удачи.
На мероприятии прошли такие соревнования, как «Чемпионат Оша», «Национальный танец», «Национальная песня», «Национальный спорт», «Подъем камня», «Перетягивание каната», «Стремительный кенгуру».
На мероприятии студенты-молодёжь продемонстрировали свою гордость за национальные ценности узбекского народа через свой талант в вышеперечисленных конкурсах.