"QADRING BALAND BO’LSIN, ONA TILIM!” TADBIRI JARAYONIDAN
2023-yil 21-oktabr kuni TDTrU akademik litseyida “O’zbek tiliga davlat tili” maqomi berilgan kunning 34 yilligiga bag’ishlab “Qadring baland bo’lsin, ona tilim!” mavzusida badiiy tadbir bo’lib o’tdi.
Tadbir avvalida davlat madhiyasi yangradi. So’ng tadbirni akademik litsey direktori M.T.Xasanova ochib berib, barchani ona tilimizninig bugungi to’yonasi bilan tabriklab, ona tilining ertangi rivojlanishida barchaning birdek mas’ul ekanligi ta’kidlab o’tildi.
Tadbir davomida ona tilimizni madh etuvchi ash’orlar, diltortar kuy-qo’shiqlar, jozibador raqslar, ona tilini tarannum etuvchi sahna ko’rinishlari tadbir ishtirokchilariga o’zgacha ruh bag’ishladi.
Ulug' sanaga atab o'tkazilgan insholar tanlovi g'oliblari ham munosib taqdirlandi.
Tadbirda o’z hissasini qo’shgan barcha o’quvchilarga, jamoat tashkilot rahbarlariga, guruh rahbarlariga o’z minnatdorchiligimizni bildiramiz.

«РАД ТЕБЕ, РОДНОЙ ЯЗЫК!» ИЗ ПРОЦЕССА МЕРОПРИЯТИЯ
21 октября 2023 года в академическом лицее ТДТРУ, посвященном 34-летию со дня присвоения узбекскому языку статуса «государственного», прошла акция «Пусть уважают ваш родной язык!» состоялось творческое мероприятие.
В начале мероприятия прозвучал государственный гимн. Затем директор академического лицея М.Т. Хасанова открыла мероприятие, поздравила всех с сегодняшними успехами нашего родного языка и подчеркнула, что все в равной степени ответственны за будущее развитие родного языка.
В ходе мероприятия песни, прославляющие родной язык, душевные песни, завораживающие танцы, сценки, прославляющие родной язык, придали особый настрой участникам мероприятия.
Также были достойно награждены победители конкурса сочинений, проведенного по случаю знаменательного дня.
Выражаем благодарность всем студентам, руководителям общественных организаций, руководителям групп, внесшим свой вклад в проведение мероприятия.