"SAKKIZINCHI MO'JIZA - BU KITOB" AKSIYASI
2023-yil 20-oktabr kuni TDTrU akademik litseyi hamda G'afur G'ulom nomidagi nashriyot-matbaa ijodiy uyi bilan hamkorlikda KITOBLAR KO'RGAZMASI aksiyasi o'tkazildi.
Aksiyada hamkor tashkilotlar tomonidan ilmiy, badiiy, diniy, dunyoviy nomdagi kitoblar o'quvchi-yoshlar e'tiboriga havola etildi.
Aksiyada nafaqat o'quvchi-yoshlar balki pedagog-o'qituvchilar, xodimlar ham ishtirok etib, eng sara kitoblarini arzonlashtirgan narxlarda sotib olishdi.
Bunday aksiyalar barchani, ayniqsa, o'quvchi-yoshlarning ma'naviyatini yuksalishida, ularni kitob bilan hamnafas bo’lib yashashiga o'rgatadi.
Kitoblar ko'rgazmasidan o'quvchi-yoshlar va o’qituvchilar katta taassurotlar oldi.
Aksiyani tashkillashtirishda o'z hissasini qo'shgan ARM rahbari Sh.To’xtarova va boshqa tashkilotchilarga o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz.

АКЦИЯ «ВОСЬМОЕ ЧУДО – КНИГА».
20 октября 2023 года совместно с академическим лицеем ТДТрУ и издательством Гафура Гулама прошла акция КНИЖНАЯ ВЫСТАВКА.
Научные, художественные, религиозные и светские книги были предложены вниманию студентов партнерскими организациями.
В акции приняли участие не только студенты, но и педагоги, преподаватели и сотрудники, которые купили лучшие книги по сниженным ценам.
Такие действия помогают поднять моральный дух всем, особенно ученикам, и научить их жить в гармонии с книгой.
Ученики и учителя получили отличные впечатления от книжной выставки.
Выражаем благодарность руководителю АРМ Ш. Тохтаровой и другим организаторам, внесшим вклад в организацию акции.