⭕️ "VATAN TAYANCHI" TADBIRIGA AKADEMIK LITSEY O'QUVCHILARI ISHTIROKI
✅ O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 2-martdagi “Vatan tayanchi” bolalar va o‘smirlar harbiy-vatanparvarlik harakati faoliyatini tashkil etish to‘g‘risidagi PQ-150-sonli xati ijrosi bo’yicha “Navro’z bog’i”da  tantanali tadbir bo’lib o’tdi.
❇️ Tadbirda “Vatan tayanchi” guruh a’zolari esdalik ko’krak nishoni hamda tavsiyanoma bilan taqdirlandi.
✅ Tadbirda akademik litseyning ChQBT rahbari Sh. Xonxadjayev va bir guruh o’quvchi-yoshlar ham ishtirok etib, tengdoshlari quvonchiga sherik bo’ldi.
❇️ Bunday tadbirlar o’quvchi-yoshlar qalbida vatanparvarlik, insonparvarlik, birodarlik, o’z Vataniga xizmat qilish va sodiq qolish tuyg’usini shakllanishiga xizmat qiladi.

⭕️УЧАСТИЕ УЧАЩИХСЯ АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ В МЕРОПРИЯТИИ «ПАЦОВЫЙ ПРИЕМНИК»
✅ Во исполнение Послания Президента Республики Узбекистан от 2 марта 2022 года PQ-150 об организации деятельности детского и подросткового военно-патриотического движения «Поддержка Родины» «Парк Навруз» ", состоялось торжественное мероприятие.
❇️На мероприятии члены группы «Поддержка Родины» были награждены памятным значком и рекомендательным письмом.
✅ На мероприятии руководитель академического лицея ЧКБТ Ш. Хонджаев и группа студентов также приняли участие и разделили радость своих сверстников.
❇️Такие мероприятия служат формированию в сердцах студентов чувства патриотизма, гуманизма, братства, служения своей стране и преданности.