O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 10-iyuldagi 130-sonli bayoni ijrosi bo’yicha Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining hududiy boshqarma tomonidan respublikadagi professional ta'lim o’quvchilari o’rtasida o'tkazilgan "Qadring baland bo'lsin, ona tilim" insholar tanlovida akademik litseyning 5-22-guruh o'quvchisi Nazarova Ziyodabonu Mirzoxid qizi 1-o'rinni egallab Respublika bosqichi yo'llanmasini qo'lga kiritdi.
Bu yutuq bilan akademik litsey jamoasini samimiy tabriklaymiz. Ziyodabonu orqali barcha o'quvchilarga ta'lim-tarbiya berayotgan guruh rahbarlariga hamda fan o'qituvchilariga o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz.

СТИПЕНДИЯ «АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ ИФТИХОРИ» ЗИЕДАБОНУ НАЗАРОВА ВЫШЛА НА РЕСПУБЛИЧНЫЙ ЭТАП В КОНКУРСЕ ЭССЕ
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №130 от 10 июля 2023 года областным управлением Министерства высшего образования, науки и инноваций проведен «Кадринг баланд» среди студентов профессионального образования г. республика Назарова Зиедабону Мирзохид, ученица 5-22 группы академического лицея, заняла 1 место и выиграла путевку на республиканский этап в конкурсе сочинений «Будем моим родным языком».
От всей души поздравляем коллектив академического лицея с этим достижением. Мы выражаем благодарность руководителям групп и преподавателям естественных наук, которые предоставляют образование всем учащимся через Зийодабану.